Müügitingimused

 1. Üldine
  1. Tigart.ee on kvaliteetseid vannitoa aksessuaare ja tooteid (edaspidi Tooted) müüv veebipood, mida haldab Rauavärk OÜ.
  2. Müügitingimused kehtivad tigart.ee veebipoest ostja (edaspidi Tarbija) ja ettevõtja Rauavärk OÜ (edaspidi tigart) vahel alates tellimuse kinnituse järgi tasumisele kuuluva summa laekumisest Rauavärk arvelduskontole.
  3. Rauavärk OÜ jätab endale õiguse teha müügitingimustes muudatusi.
 2. Hinnainfo ja tooteinfo
  1. Rauavärk OÜ ei ole käibemaksu kohuslane. Tigart.ee veebipoes toodud hinnad on Eurodes ja ei sisalda käibemaksu (20%).
  2. Makseviisideks on:
   1. Maksekeskuse makseviis, mis sisaldab Eesti pangalinke. Pangaülekanne
   2. Rauavärk OÜ on isikuandmete vastutav töötleja, Rauavärk OÜ edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.
  3. Ostudel, mille kogusumma jääb alla 100 euro, lisandub hinnale transpordi hind vastavalt Tarbija valitud tarneviisile.
  4. Hinnad kehtivad tellimuse vormistamisest kuni vormistatud tellimuse maksetähtaja aegumiseni (7 päeva pärast tellimuse vormistamist).
  5. Rauavärk OÜ jätab endale õiguse teha müügihindades muudatusi.
  6. Tigart teeb kõik võimaliku, et Toote pildid oleksid tegelikkusele vastavad, kuid võib esineda olukordi, kus Toodete tegelik väljanägemine erineb pildil olevast. Tooted on käsitsi valmistatud erinevatest materjalidest ja need võivad erineda värvitoonide ning struktuuri poolest olenevalt töötlusest ja muust.
  7. Kõik Tigart veebilehel, Tigart Facebooki ja Tigart Instagrami lehel olevad tootefotod on Rauavärk OÜ omand ning kaitstud autoriõiguse seadusega. Nende kopeerimine, levitamine või mõnel muul moel kasutamine on ilma autori nõusolekuta on keelatud.
  8. Sooduskuponge ei saa kasutada juhul, kui ostukorv sisaldab juba allahinnatud tooteid.
 3. Müügilepingu jõustumine
  1. Toote müügilepinguga kohustub Tigart andma Tarbijale üle Toote ning tegema võimalikuks omandi ülemineku Tarbijale, Tarbija aga kohustub Tigart veebipoele tasuma Toote eest esitatud tellimusel näidatud summa ja võtma Toote vastu.
  2. Tellimused, mille eest ei ole tasutud, tühistatakse 7 tööpäeva möödudes alates tellimuse vormistamisest.
  3. Müügileping jõustub pärast Tarbija tehtud makse laekumist Rauavärk OÜ arvelduskontole.
 4. Vastutus ja vääramatu jõud
  1. Tigart ei vastuta Tarbijale tekitatud kahjude eest või Toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või Toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Tigart ei saanud mõjutada ning mille saabumist Tigart ei näinud ette ega võinud ette näha (vääramatu jõud);
  2. Tigart vastutab Tarbija ees ja Tarbija vastutab Tigart ees teisele poolele käesoleva lepingu tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses;
  3. Tigart ei vastuta käesoleva lepingu punktis 2.5 sätestatud tingimuste tegelikkusele mittevastamise korral;
  4. Tigart ei vastuta Toote kadumise või kahjustumise eest, mis on toimunud pärast Toote üleandmist vedajale;
  5. Tigart vastutab Tarbija eest Toote müügihinna ulatuses. Tigart ei võta vastutust puudusega Toodete poolt tekitatud kahjude eest nagu vara või informatsiooni kahjustumine, käibe või kasumi kaotamine.
 5. Tingimuste muutmine
  1. Tigarti-l on õigus veebipoe arengust tulenevalt ja selle parema ning turvalisema kasutamise huvides käesoleva lepingu tingimusi ja hinnakirja muuta ning täiendada. Tingimuste ning hinnakirja muudatustest ja täiendustest teatatakse interneti lehekülje Tigart.ee kaudu;
  2. Tingimuste ja hinnakirja muudatused ning täiendused jõustuvad vastava muudatuse või täienduse avaldamisest interneti leheküljel Tigart.ee. Kui Tarbija edastas oma tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohaldatakse Tigart ja Tarbija vahel tekkinud õigussuhtele Tarbija poolt tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimusi, v.a kui seaduses või käesoleva lepingu tingimustes on ette nähtud teisiti;
  3. Tigart jätab endale õiguse loobuda müügist, kui Tootega on juhtunud mõni järgnevatest probleemidest: on juhtunud inimlik eksitus hinna sisestamisel või tehniline viga süsteemis (näiteks kui 25€ maksev Toode on kogemata müügis 1€-ga, sellisel juhul on tegu ilmselgelt veaga, millest tulenevalt Tigart eeldab, et Tarbija mõistab seda ja saab aru, et Toode ei kuulu sellise hinnaga müümisele).
 6. Tellimuse vormistamine
  1. Kauba tellimiseks tuleb lisada soovitud tooted ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud andmeväljad ning valida sobiv toodete kohaletoimetamise viis. Seejärel kuvatakse ekraanile tasu suurus, mille saab tasuda pangalingi kaudu või muu makselahenduse abil.
 7. Muud tingimused
  1. Käesoleva lepingu tingimustes eraldi lahendamata küsimustes lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest;
   Tarbija ja Tigart vahel seoses Tigarti-lt Toodete ostmisega tekkinud vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on Tarbijal õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse või Tartu Maakohtusse.

Tarne & tagastamine

Kohaletoimetamine 

 1. Tigart veebilehel näidatud kohaletoimetamise tähtajad kehtivad tellimuse summa laekumise hetkest Tigart veebipoe arvelduskontole. 
 2. Viivitusteta kohaletoimetamiseks tuleb tellimuse vormistamisel esitada kohaletoimetamise andmete sisestamisel tõesed ja kehtivad andmed. 
 3. Tigart ei vastuta Toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui Toode on logistikapartneritele üle antud õigel ajal, kuid kohaletoimetamise viibimine on tingitud asjaoludest, mida Tigart ei saanud mõjutada ega ette näha. 
  1. Kohaletoimetamise viisid ja aeg:
  2. Tigart postitab tellimuse maksimaalselt 5 (viie) tööpäeva jooksul pärast tellimuse eest tasumist. Üldjuhul jõuab tellitud kaup tellijani 3 (kolme) tööpäeva jooksul. Maksimaalne tarneaeg on 7 (seitse) tööpäeva.
  3. Smartposti pakiautomaati (2,60€, TASUTA transport ostusummale alates 100€ Eesti piires)
  4. Tulen ise järele (Tartu, kokkuleppel) Välismaale saatmiseks tuleb valida tellimuse vormistamisel saatmismeetodiks „Euroopa“ või „Ülejäänud maailim“. Välismaale tellides ei kehti tasuta postitus alates 100€.
 4. Tellitud toode peab kohale jõudma tervena ja kinnises pakendis. Kui pakend on transpordil viga saanud, siis palun anna sellest koheselt teada tigart e-posti teel info@rauavark.eu 
 5. Tigart kohaletoimetamise kohustus loetakse täidetuks, kui Toode on jõudnud Omniva või Smartposti pakiautomaati.

Toote tagastamine või ümbervahetamine 

 1. Peale toote kättesaamist on Tarbijal õigus e-poes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. 
 2. Tarbija peab Toote tagastama 14 päeva jooksul peale ostu. 
 3. Toote tagastamise- ja ümbervahetamise kulud katab RAUAVÄRK OÜ. 
 4. Tigart tagastab tagastamisavalduse kättesaamisel tarbijale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel, toote maksumuse. Postikulu ei kuulu tagastamisele. 
 5. Toode peab olema orginaalpakendis ja ei tohi olla kasutatud. Toode peab olema kasutusjälgedeta– vastasel juhul on Tigartil õigus tagastatud tootest keelduda. 
 6. Kui tagastatav Toode (ja Toote pakend) on halvenenud ja halvenemine on põhjustatud asjaoludest, mis ei ole tingitud Tigarti-st või Toote mittesihipärase kasutamise tulemusena, on Tigarti-l õigus tasaarvestada Toote väärtuse vähenemine Tarbija poolt Toote eest tasutud ning Tarbijale tagastamisele kuuluva summaga. Tasaarvestamiseks saadab Tigart Tarbijale avalduse. 
 7. Juhul, kui Tarbija ei ole nõus tasaarvestamise teates näidatud väärtuse vähenemisega, on Tarbijal õigus kaasata Toote väärtuse vähenemise kindlakstegemiseks sõltumatu ekspert. Ekspertiisiga seotud kulud jagatakse pooleks Tarbija ja Tigart vahel, v.a juhul, kui ühe poole seisukoht osutub ilmselt põhjendamatuks. Sellisel juhul kannab ekspertiisiga seotud kulud pool, kelle seisukoht osutus ilmselt põhjendamatuks. 
 8. Toote tagastamiseks või ümbervahetamiseks tuleb Tarbijal esitada Toote ostust taganemise soov e-posti teel. Tarbija saadab vabas vormis avalduse e-posti aadressile info@rauavark.eu. Tigart vastab saadetud avaldusele 5 tööpäeva jooksul ja annab Tarbijale juhtnöörid, kuidas Toode tagastada või ümber vahetada. 
 9. Toote ümber vahetamine 
 10. Toote ümbervahetamise korral paneb Tigart Tarbijale uue soovitud Toote teele niipea, kui on ümbervahetamisele kuuluva Toote kätte saanud. Uus toode jõuab Tarbijani sama kiiresti kui tavaostu korral; 
 11. Ümbervahetamisel teistsuguse toote vastu ilma veenva põhjenduseta lisandub postitasu. 
 12. Tigart ei saa alati garanteerida Toodete ümbervahetamise võimalust, sest Tooteid on laos piiratud koguses. Juhul, kui Tarbija asendustoodet ei leia, tagastab Tigart Tarbijale ostusumma. 
 13. Tigart ei vastuta Toodetel lasuvate puuduste eest, mis on tekkinud: 
  1. Kliendist tulenevatel põhjustel; 
  2. Toote mittesihipärase kasutamise tõttu; 
  3. Toodete kasutusjuhendis märgitud õpetuse mittejärgimise või hoolduse mittetegemise tõttu; 

Tigart tegutseb kliendi heaks ja parimas usus, seega loodetavasti jõuame olukorra lahendamisel kokkuleppele.
Küsimuste korral palun kirjutage info@rauavark.eu